Otomobil

Yeni Citroen C3’e ödül

(CUHA) – Citroen’in yeni kompakt SUV’si C3 Aircross, AUTOBEST jürisi tarafından Avrupa’da 2018 yılının “satın alınacak en avantajlı otomobil”i seçildi.

Avrupa’nın 31 ülkesinden 31 otomotiv gazetecisinin oy verdiği otomobiller, ödenen paranın karşılığında sunulan kalite, tasarım, konfor ve teknolojinin yanı sıra servis ve yedek parçaların bulunurluğu gibi 13 farklı kritere göre değerlendiriliyor.

Yeni Citroen C3 Aircross Kompakt SUV, Citroen markasının yenilenme sürecinin vazgeçilmez bir parçası ve uluslararası pazarlarda iddiasını perçinleyen bir model. Ekim 2017’de pazara sunulan model şimdiden Avrupa’da 30.000 adetlik sipariş toplamına ulaşmış bulunuyor. Citroën’in iç hacim genişliği, modüler tasarım ve ferahlık konusunda sahip olduğu bilgi birikimini yansıtan bu model müşterilerini özellikle iç hacim konusunda cezbediyor. Aracın karakteri geniş kişiselleştirme seçenekleri ile vurgulanırken, dışta 90’ın üzerinde, iç kabinde ise 5 farklı tasarım seçeneği bulunuyor. Müşteri beklentilerinden esinlenen bu insan-odaklı SUV rakipsiz bir iç hacim genişliği ve modülarite sunarken dış dünyaya panoramik cam tavan ile açılıyor. Citroën’in Advanced Comfort®programının bir elçisi olan C3 Aircross yolcularını iyi hissettirirken sürücüsüne olağanüstü bir sürüş deneyimi sunuyor. Gerek şehirde gerekse şehir dışı yollarda çok rahat ve keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor. Bu yeni modelin atletik yetenekleri yokuş iniş desteği sunan Grip Control® ile arttırılıyor. İleri seviye konfor ve güvenlik için araçta 12 modern sürüş desteği ve 4 yeni bağlantı teknolojisi yer alıyor. Bunlara ek olarak C3 Aircross son EuroNCAP testlerinden de 5 yıldız aldı.

“Citroën CEO’su Linda Jackson ve yönetim ekibini AUTOBEST 2018 ödülü için tebrik etmekten büyük keyif duyuyorum. C3 Aircross, böyle bir rekabetin önünde, tüm jüri üyelerini bu ödül için doğru seçim olduğuna ikna ederek şampiyon olduğunu kanıtladı. Bu aynı zamanda bir SUV için de yeni bir zafer. Jürinin sadece pazar gelişimini takip etmekle kalmayıp aynı zamanda trendleri tespit etmek ve yarının dünyasına uygun otomobilleri seçmekte Avrupalı müşterilere bir rehber olabildiğinin de kanıtı.”

2017’nin ilk yarısında Avrupa’da 426.000 araç satışı gerçekleştiren Citroën, son 6 yılın en yüksek satış seviyesini yakaladı ve geçen yılın bu zamanına kıyasla Avrupa’da %5,6’lık bir artış gerçekleştirdi. 230 bin adedin üzerinde bir satış rakamına ulaşan yeni C3’ten bir yıl sonra lansmanı gerçekleşen C3 Aircross, Citroën markasının performansını daha da ileriye taşıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir